Latam 20

Paldies latiņam!

Hostingu cenu atšķirība latos un eiro

Ja esat izveidojis jaunu mājas lapu vai jums ir pienākusi kārtējā mēneša vai gada maksa par hostinga pakalpojumiem, var nākties parēķināt, vai maksājot ar eiro, jums nesanāks pārmaksāt vairāk, nekā tas bija maksājot latos.

Ir svarīgi piefiksēt hostinga pakalpojuma cenu pirms eiro ieviešanas un pēc, lai varētu noskaidrot, vai jūs hostinga pakalpojumu sniedzējs ievērojis godīgus valūtas maiņas principus un maksājot ar eiro, jums nebūs jāpārmaksā. Hostinga cenām, tāpat kā citu preču un pakalpojumu cenām nevajadzētu atšķirties pēc eiro ieviešanas. Ja tomēr jums rodas šaubas, vai nesanāk pārmaksāt par savu hostinga pakalpojumu, noteikti nekavējaties un jautājiet hostinga pakalpojuma sniedzējam vai cena eiro sakrīt ar iepriekšējo cenu latos.

Vēl viens iemesls tam, kāpēc hostinga cenas var atšķirties latos vai eiro ir ja jūsu hostinga pakalpojuma sniedzējs pirms tam ir norādījis, ka no 2014. gada tiks mainīta konkrētā hostinga pakalpojuma cena. Bieži vien cenu izmaiņas tiek piemērotas konkrētam hostinga veidam, vainu dalītajam hostingam, virtuālajam privātajam serveri vai fiziskam serverim. Vienmēr sekojiet līdzi paziņojumiem no jūsu hostinga pakalpojuma sniedzēja par izmaiņām hostinga izmaksās.

Vislabākais variants, kā izvairīties no šādām nepatīkamām hostinga maksas izmaiņām ir īrēt hostinga pakalpojumus uz ilgāku laiku. Daudzas hostinga kompānijas piedāvā īrēt hostinga pakalpojumus uz ilgāku laika posmu, piemēram, vienu, diviem vai vairāk gadiem. Izvēloties apmaksāt hostinga pakalpojumus ilgākā laika posma, jūs izvairīsieties no jebkāda cenu kāpuma, ko hostinga kompānija var piemērot jūs izvēlētajam hostingam. Tas nozīmē, ka jūs varat samaksāt fiksētu naudas summu hostinga īrēšanas brīdī, un neuztraukties par turpmākiem rēķiniem, līdz beidzas hostinga apmaksas periods.

Ja izmantojat kādu no ārzemju hostingiem un pirms tam esat maksājis latos, jums nepieciešams sekot līdzi, kādu valūtas maiņas kursu, apmaksājot hostinga pakalpojumu, piedāvā jūsu banka. Ja izvēlaties maksāt ar PayPal maksāšanas sistēmu, jums vajag sekot līdzi, kādu valūtas maiņas kursu PayPal piemēro, kad veicat maksājumu par ārzemju hostinga pakalpojumiem. Ja ir nepieciešama valūtas maiņa, PayPal ļauj izvēlēties vai mainīt valūtu pēc PayPal valūtas kursa, vai izmantot jūsu bankas piedāvāto valūtas kursu. Šādā gadījuma, visbiežāk, labāk ir izvēlēties bankas valūtas maiņas kursu, jo tie visbiežāk ir izdevīgāki nekā PayPal piedāvātie. Pirms veicat apmaksu par hostinga pakalpojumu ar PayPal, salīdziniet jūsu bankas valūtas maiņas kursa attiecību ar PayPal valūtas maiņas kursu un izvēlaties sev izdevīgāko cenu.

Šādi ir mūsu ieteikumi jums hostinga pakalpojumu apmaksai gan Latvijā, gan ārzemēs, pēc Latvijas Lata valūtas maiņas uz Eiro. Ievērojot šos ieteikumus, jūs varat izvairīties no problēmām, kas saistītas var hostinga pakalpojumu cenu sadārdzināšanos, vai neizdevīgu valūta maiņas kursu, apmaksājot ārzemju hostinga pakalpojumus.